Ужичани освојили 24 медаље ма 56. МОСИ играма на Сокоцу

Од 03 до 07. јула на Сокоцу су одржане 56. Моси игре. Град Ужице представљало је близу 70 спортиста у атлетици, каратеу, стрељаштву, кошарци и рукомету. Укупно представници нашег града освојили су 24 медаље. Кренућемо од краљице спортова атлетике. Свакако највеће интересовање на такмичењу на Сокоцу изазвало је појављивање Оливере Јевтић, која је у трци на 3.000, заузела прво место. Медаља са Моси игара јој је недостајала да употпуни ризницу трофеја са свих међународних такмичења. Све нас је обрадовао и Марко Јовичић који је тријумфовао у трци на 400м. Код мушкараца, истакли су се и Бојан Станишић, који је био други у трци на 800м, као и Милан Митровић, који је освојио друго место на 3.000м. У екипној конкуренцији ужички атлетичари су освојили 9 медаља.
Сјајни су били и каратисти са освојених 11 медаља.

Кате појединачно у мушкој конкуренцији Стефан Булајић је освоји друго место. У борбама до 78 кг Жељко Јовановић је освоји друго место. У борбама + 78 кг Милош Ршумовић је заузео треће место. У борбама екипно , као и у апсолутној категорији мушка екипа града Ужица заузела је прво место.
Код девојака у катама Лидија Трмчић је заузела треће место. У борбама -61 кг Јана Радовић је освојила прво место, док је Лидија Трмчић била трећа. У борбама – 68 кг Тијана Драшковић је успела да освоји треће место, док је у категорији борбе апсолутна категорија Невена Николић освојила друго место. У екипном пласману каратискиње Ужица у катама су заузеле треће место, док су у свеукупном пласману биле друге.
У женској конкуренцији ужички стрелци су заузели 8. место, док су код мушкараца, били нешто слабији освајањем 9. места.

Млада екипа кошаркашица Ужица, најмлађа на самом такмичењу заузела је сјајно четврто место, док су ужички рукометаши били девети.
Свеукупним резултатом ужичких спортиста на 56. Моси играма можемо бити задовољи. Освојено је укупно 24 одличја. Претходне године на 55. Моси играма у Прибоју ужички спортисти освојили су 18 медаља, а ове 24. Чињеница да град Ужице није имао апсолутно ниједно појачање, ангажовањем спортиста из других градова и општина, нашем резултату још даје на важности. Напоменућемо да су већина градова и општина у своје екипе позивале, и за њих су се такмичили спортисти који не потичу из тих средина.Што по статуту није дозвојено. Таквих спортиста је било више од 100. Чак и многе општине и градови који су то урадили, који су имали бројније екипе од нас освојили су мање медаља него такмичари из Ужица.
На Сокоцу је током трајања игара , град Ужице на најбољи начин представио своју кандидатуру за организацију Моси игара 2021. Већина учесника је са одушевљењем прихватила да се јубиларне игре одрже у Ужицу.